خدا عشق آرامش

افتخار ماست که با مردمک چشمان و مرام و صفای جان و روح جانانتان همراهیم .

سلام و صبح همه عالی

پرواز ذهنی و تفکر و تدبر و تصور در پهنه ی گیتی و آفاق و انفس و لحظات و آنات، واقعا قشنگ است.

ممنون خداوند که چه احسن الخالقین آفریده است انسان، رو .

یکی از اساتید و آیات عظام، آقای جوادی آملی رو میگم، صحبت میکرد که هر کسی هر هنری داشته باشد، در کلاس درسش همان رو تدریس می کند، و خداوند که فرمود:  اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ(العلق/3)  الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ(العلق/4)

بخوان که پروردگارت (از همه) بزرگوارتر است، همان کسی که بوسیله قلم تعلیم نمود،

در کلاس درس خداوند که دستور و سفارش به خواندن کرده، و خودش را استاد بزرگوارتر معرفی کرد، معلومه که چه تدریس می کند، درس بزرگواری و کرامت تدریس می کند. و اگر دنبال کرامت و بزرگواری هستی که بیاموزی و به بزرگواری و کرامت برسی ، در کلاس درس خداوند و شاگردان واقعی خداوند بنشین ای انسان.

اگر بر اساس تفسیر قرآن به قرآن مورد نظر علامه طباطبایی حرکت کنیم، در آیه دیگر داریم که إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ (الحجرات/13).

  گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست؛  

شاید این آیه بیان راهبرد گرامی شدن و بزرگواری و کرامت رو بیان کند، که اگر می خواهید اکرم و گرامی تر و بزرگوارتر باشید، تقوی الهی پیشه کنید.

از زبان و تعبیر یک ظریف و نکته سنجی یک جایی خواندم که تقوی آن است، که در مقابل غیر خدا «تق» «وا» نشود. یعنی فرز و زود باز نشود.

خدا کند در این ماه مغفرت و کرامت، اولا از گذشته های بی کرامتی پاک شویم و در شب های قدرش، تقدیر کرامت و بزرگواری بگیریم و بعد از این بزرگوار باشیم. و درسهای الهی رو خوب گوش کنید، که هر چه بزرگواری و کرامت و آرامش و آسایش و هر چه هست درب این بارگاه است.

تا باشد که چنین باشیم.

 

 

 

 


تاریخ : جمعه 28 خرداد 1395 | 18:59 | چاپ | نویسنده: علی | گلواژه های مهربانی شما (1) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.