خدا عشق آرامش

افتخار ماست که با مردمک چشمان و مرام و صفای جان و روح جانانتان همراهیم .


سلام

این روزها و ساعتها خیر سرمان می خواهیم یک مقاله علمی پژوهشی بنویسیم ، موضوع را انتخاب می کنیم، وارد فضای علمی و مقالات و نظریات متخصصان فن می شویم، ولی متاسفانه از بس دریاها و بحث ها و موضوعات عمیق و زیاد و متفاوت است، سر رشته ی بحث و موضوعمان از دستمان در می رود. با نظریات و مقالات همراه می شویم و یادمان می رود که برای چی آمده بودیم.

نمی دانم شما هم این طور هستید؟ یک موضوع چقدر فروع و مسئله و موضوعات و رویکردهای مختلف پیدا می کند که ضمن اینکه کاملا از خواندن  و فهمیدن آنها لذت ناب می بری، ولی کارت پیش نمی رود.

یک مقاله و یک موضوع  و این همه درد سر و این همه گیج شدن و در آخر یک اپسیلون تغییر در پیشرفت مقاله .

آمدم که بگویم کار علمی و پژوهشی و تحقیقی شاید یکی از سخت ترین کارها باشد ، چون کار فکری و فسفر سوزوندن لازم دارد. و فهمیدن و درک و تفکر و ... اگر چه بینهایت لذت بخش است، اما سخترین کارهاست چون با ظریف ترین عضو بدن که همان قوه ی عاقله و تفکر و ادراکمان سر و کار دارد و این است روز و روزگارمان . و البته روزی اهل علم و تحقیق و درک و تفکر را خداوند متعال سر بزنگاه می رساند.

به شرطی که توکل و توسل و تعبد داشته باشیم.

خلاصه نبودید که امروز چه نکات و نظریات ناب و لذت بخشی رو خوندم و فهمیدم و الان با یک روحیه ی شاد و با یک حس خیلی قشنگ بروم که هلن نازنینم چی دست پخت های عالی برای سفره قشنگ و لذیذ افطار تهیه دیده است، که البته مواد اولیه و ... رو با کلی رفتن و آوردن و .... تقدیمش کرده ام.

زندگی شیرین است و خدای و آفریده هایش زیباست و اهل معرفت و ذکر و دانشمندان و علماء عامل و متقی ، مجلس و کلام و اندیشه ی شان واقعا سبز و شنیدنی است.

یک جایی برای درک مجلس یکی از سخنرانان معروف و درجه یک دعوت بودم، ولی به خاطر مبانی خاص فکری اش ترجیح دادم در جمع خانواده و به صرف خواندن و فهمیدن و میل کردن از سفره ی رنگین و سنگین و لذیذ عزیز دلم تشریف داشته باشم.

یا حق و یاعلی پایدار و در امنیت و عدالت و با سعادت باشید






تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 23:05 | چاپ | نویسنده: علی | گلواژه های مهربانی شما (4) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.